WIERZYMY W MARZENIA - KUBA

Wystawa fotograficzna "Wierzymy w marzenia -Kuba" to element międzynarodowego projektu medialnego przygotowanego przez Fundację Łączenie Światów. Obraz wyspy wyłania się z pojedynczych spotkań, osobistych refleksji oraz wielu interakcji autora. W portretach ludzi dostrzeżemy nie tylko dramatyczną historię licznych rewolucji, rebelii, podbojów, ale też niesamowity wyspiarski temperament wyrażający się w gorącej salsie, poezji ruchu i fascynacjach muzycznych. Wszechobecny romans i mentalność macho to tylko niektóre ważne motywy prezentowanych prac.

AUTOR - Andrzej Słodkowski to znany filmowiec, fotograf, plastyk, autor wielu książek i filmów. Absolwent Studium Fotograficznego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z kamerą dotarł do ponad 80 krajów. Przemierzył piaski Sahary, amazońskie dżungle, egzotyczne miasta Dalekiego Wschodu i wyspy południowego Pacyfiku. Jego filmy emitowane były przez prestiżowe sieci telewizyjne - między innymi przez Discovery Channel, Global, CNN, TSN. Współpracuje m.in. z Departamentem Promocji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowym Centrum Kultury, Telewizją Polską S.A.. Prowadzi działalność wydawniczą w ramach Globetrotter Books ©"

Fotograficzna opowieść jest próbą uchwycenia endemicznej kubańskiej mentalności i klimatu, w którym już za chwile wszystko może się zmienić. Powstałe w okresie kilku lat fotografie mają także duże znaczenie dla zrozumienia życia Kubańczyków dosłownie i w przenośni za pięć dwunasta społecznych przemian. Nie jest to jednak historyczna czy polityczna rozprawka. Projekt pobudza szerokie inspiracje, promuje ponadnarodową pomoc i solidarność twórców, edukuje i przybliża powstałą, nową wartość artystyczną szerokim odbiorcom w kraju i na ś dwunasta

 

Honorowy patronat nad wystawą objął 
Minister Kultury Waldemar Dąbrowski
Organizatorzy wystawy:
Fundacja Łączenie Światów
Elżbieta Ciszewska - Słodkowska
SKA Instytut Sztuki w Krakowie,
Patronat medialny:
Gazeta Wyborcza
Zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury

 

Otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Słodkowskiego "Wierzymy w marzenia - Kuba" zakończyło się ogromnym sukcesem. Obecni na wernisażu goście szczególnie zachwycili się głęboką wymową prezentowanych prac. Olbrzymie zainteresowanie wystawą skłania autora do szerszego zaprezentowania swoich prac w skali kraju.