Możliwości inwestycyjne na  Dolnym Śląsku pokazuje film „Dolny Śląsk – potencjał gospodarczy” Film rozpoczyna się wejściem zawodników na pole golfowe.

Wskazujemy na otwartą, zieloną przestrzeń symbolizującą nieograniczone możliwości rozwojowe gospodarczego potencjału regionu. Słoneczny dzień i bezchmurne niebo oddają pogodny klimat regionu. Odwołujemy się do metaforycznego porównania gry sportowej z działalnością biznesową. Grupą docelową, do której adresowany jest przekaz są ludzie interesu z całego świata. Golf jest wyjątkową dyscypliną sportową cieszącą się niezwykłą popularnością na całym globie. Jako gra strategiczna odwołuje się do filozofii, w której odniesienie zwycięstwa wymaga zarówno planowania jak i podjęcia przemyślanej decyzji.

 

Przekonujemy, że województwo dolnośląskie jest w stanie spełnić wszystkie, nawet najbardziej wyrafinowane potrzeby biznesmenów, swoich gospodarczych partnerów w grze, w której wygrywamy wszyscy. Każdy z 18 dołków profesjonalnego pola golfowego symbolizuje niezaprzeczalny atut inwestycyjny Dolnego Śląska. Film kończy przysłowiowy 19 dołek, czyli odpoczynek po zakończonej grze w ekskluzywnym country clubie. To symboliczne nawiązanie do tych, którzy podjęli ryzyko i zagrali. Przekonujemy, że to niezawodna szansa na odniesienie sukcesu. Wynik gry jest pewien – zakończy się zwycięstwem.

Film przygotowano na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.